ANKET


 Sitemizi beğendiniz mi ?

 Evet [1398]

 Hayır [1838]

 

 

PİYASALAR


Dolar

Euro

Alış

TL TL

Satış

TL TL

 

HAVA DURUMU


DENİZLİ  DENİZLİ  DENİZLİ

 
 
       
 
 
 

 Dünden Bugüne Scania


 

İsveç kökenli Scania firması 1891 yılında kuruldu. 110 yılı aşkın deneyimi ile dünya ağır ticari araç sanayiinde dev bir marka konumuna gelen Scania, dünyanın önde gelen ağır vasıta ve otobüs üreticilerindendir. Endüstriyel ve deniz motorları diğer önemli bir iş alanıdır. Firma geniş aralıkta satış sonrası hizmet için ürünler ve finansal hizmet de pazarlar ve satar. Kamyon, çekici ve otobüs üretiminin yüzde 95’ini 100’ü aşkın ülkeye ihraç eden Scania’nın İsveç’in yanısıra Danimarka, Hollanda, Fransa, Arjantin ve Brezilya’da da üretim tesisleri bulunmaktadır.

35.000'den fazla çalışanı bulunan Scania’nın amacı tasarım, donanım ve montajda en yüksek kaliteyi sağlamaktır.

Estetikliği ve fonksiyonelliği ön planda tutan Scania tasarımcılarının çalışmaları doğrultusunda en son teknoloji ile kaliteden ödün vermeden yapılan üretim sonucunda  bugünkü konumuna ulaşmıştır.

Performansı yüksek motorları, dayanıklılığı ve güvenli Scania kamyon ve çekiciler, bu özellikleri ile, uluslararası ve yurtiçi nakliye firmalarının filolarına katmayı arzu ettikleri  araçlar haline gelmiştir.

Scania’da kullanılan modüler sistem ile tüm dünyada kullanılabilen parçalar ve üretim prosesi, araçların Latin Amerika veya Avrupa’da üretilmeleri arasındaki farkı ortadan kaldırmaktadır.

Scania modüler tasarım sistemi ile müşterilerin özel taleplerine kolaylıkla cevap verebilmekte ve farklı ülkelerde uygulanan regülasyonlara da başarılı bir şekilde uyum sağlayabilmektedir. Bunun sonucu ise “ Müşteri Memnuniyeti”dir.

1996 yılında Scania, Stockholm ve New York'ta Hisse Senedi Borsalarında listelere girdi.

1998 yılında yeni kamyon ve otobüs üretimine geçildi, 4 serisi, tamamlandı. 

1999 yılında Scania, dağıtım, inşaat ve  uzun yol nakliye operasyonları için Euro 3 düşük emisyon güçlü motoru tanıttı. 

Çevre unsuruna verilen önemin bir sonucu olarak çevre standartlarını düzenleyen ISO 14001'i alan Scania firması, 2000 yılında prestijli tasarım mühendisliği ödülünü de 10. kez kazanmıştır.

2000 yılında efsanevi V8 motorun yerine, daha da etkili olan 16 litre V8 piyasaya sürüldü. Şirketin otobüs faaliyetleri, uzun vadede gelişim ve güçlenme için 2002 yılında kamyon faaliyetleriyle birleştirildi. 

2002 yılında  Angers Scania üretimi 10. yılını kutlarken Scania 1.000.000'uncu aracını teslim etti. Aynı zamanlarda Scania Fransa iş hayatında 25. yılını kutladı.

Firmalar; düşük işletim giderleri, dayanıklılığı, ekonomikliği ve teknolojisi ile Scania markasını tercih etmektedir.

Scania, hem üretim hem de kullanım aşamasında ürünlerinin çevresel etkisini en aza indirmek için çaba sarf eder. Bunu, kamyonlarımızın, otobüslerimizin ve motorlarımızın tüm kullanım döngüsü boyunca çevresel etkilerini hesaba katarak yaparız.

Scania, pek çok kıtada üretim ve montaj tesislerini işletir ve şirket ürünleri dünya çapında kullanılır. Bu yüzden üretimimizin yanı sıra ürünlerimizin kullanılmasının neden olduğu çevresel etkiyi hesaba katarız.

Amacımız çevre üzerindeki etkileri en aza indirmektir – Scania’nın çevresel taahhüdünü attığı pek çok küçük adım devam ettirir.

Kullanım döngüsü perspektifi sonucu ortaya çıkan bir ürünü anlamak, doğru şeyleri uygun şekilde ve doğru zamanda yapmaktır. Scania ürün kavramı ve üretim sistemi, kaynak verimliliği ve dikkat  prensibi kavramları üzerinde şekillenmiştir.  Bu yüzden çevre çalışmaları, kaynakların ve enerjinin ekonomik kullanımının yanı sıra düşük yakıt tüketimi ve düşük emisyonlar bakımından belirginleşen müşteri talepleri üzerinde odaklanır.

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
   
 
   
 


Copyright 2009 KCR Otomotiv A.Ş. Tüm hakları saklıdır.
Tasarım ve Programlama:
Zerkom Bilgisayar